Jak dobrze wybrać motocykl?

Jak dobrze wybrać motocykl?

25.02.2021 Porady Coraz częściej decydujemy się na wybór jednośladu jako codziennego środka transportu. Jedną z jego zalet są większe możliwości parkowania, co zwłaszcza w większych miastach jest uciążliwe dla posiadaczy samochodów. Zbliżająca się wiosna sprzyja zakupowi nowego modelu, a oferta dealerów jest szeroka. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie motocykla?

Doświadczenie i bezpieczeństwo są najważniejsze

Przy wyborze motocykla ważna jest obiektywna ocena naszych umiejętności. Dobrzy kierowcy poświęcają wiele lat na treningi w obiektach szkoleniowych oraz regularnie korzystają z pojazdu na drodze. Jeżeli nie mamy dużego doświadczenia, powinniśmy wybrać taki model, który będziemy w stanie opanować. Jest to bardzo ważne, ponieważ z uwagi na budowę motocykla, kierowcy są bardziej narażeni na obrażenia podczas wypadków niż kierujący autami. 

Według obecnie funkcjonujących przepisów, na motocykl z silnikiem do pojemności 125 cm3 można wsiąść z najbardziej popularną kategorią prawa jazdy B. Dopiero w miarę rozwoju umiejętności można bezpiecznie pomyśleć o zdaniu egzaminu na kategorię A w celu wypróbowania mocniejszych maszyn. 

Przed podjęciem decyzji o konkretnym modelu, należy rozważyć również sposób, w jaki planujemy korzystać z motocykla, po jakiej nawierzchni chcemy go prowadzić itd. Według dealerów w mieście najlepiej sprawdzają się skutery lub tzw. „naked”, ale już do dłuższych wypraw warto zastanowić się nad zakupem choppera lub cruisera. Znowu na lekkim terenie najlepiej radzą sobie enduro, a na torach wyścigowych motocykle sportowe. 

Warto rozważyć koszty

Korzystna cena maszyny to nie wszystko. Nawet jeśli stać nas na motocykl prestiżowej marki, trzeba zdawać sobie sprawę z kosztów dodatkowych, wynikających z potrzeby serwisowania naszego pojazdu. Przed zakupem powinniśmy przeanalizować, ile będą kosztować nas podstawowe i zaawansowane prace serwisowe, a także ile trzeba będzie wydać na części zamienne. Nie zaszkodzi także zweryfikować, czy nasz lokalny dealer zapewnia obsługę serwisową na odpowiednim poziomie, żeby mieć możliwość sprawnej naprawy usterki w razie potrzeby. 

Na szczęście zakup motocykla staje się coraz łatwiejszy dzięki rozwojowi ofert leasingowych. Dobrym przykładem jest współpraca Yamaha Motor Polska z Santander Consumer Multirent, dzięki której klienci mogą dopasować ofertę finansowania całkowicie online. Ilość przedsiębiorców, która kupuje w ten sposób motocykl stale się zwiększa m.in. dzięki temu, że rozwiązanie to wiąże się z korzyściami podatkowymi i możliwością uwzględniania wydatków eksploatacyjnych w kosztach prowadzenia działalności gospodarczej.

Przeczytaj także:
 Leasing czy pożyczka – co wybrać?

Leasing czy pożyczka – co wybrać?

19.02.2021 Baza wiedzy Przedsiębiorcy często zastanawiają się, które z dostępnych na rynku rozwiązań będzie najlepsze do sfinansowania zakupu służbowego auta. Spośród wielu dostępnych opcji najpopularniejsze są leasing oraz pożyczka leasingowa. Na czym polegają i która z nich się bardziej opłaca? Czytaj więcej

 AutoSalon Odkryciem Roku 2021

AutoSalon Odkryciem Roku 2021

17.02.2021 Aktualności Platforma AutoSalon, dzięki której można jednocześnie wybrać pojazd i sposób jego finansowania online, otrzymała godło Odkrycie Roku 2021 w kategorii innowacyjne usługi sprzedażowe i finansowe. Wyróżnienie przyznawane jest przez organizatorów ogólnopolskiego plebiscytu Laur Klienta. Czytaj więcej