Korki w mieście? Mamy na to sposób!

Korki w mieście? Mamy na to sposób!

23.04.2020 Porady Fanów jednośladów, do zakupu motocykla, nie trzeba przekonywać. Powodów by go kupić, a następnie użytkować jest bardzo wiele. Również użytkowników skuterów nie trzeba namawiać do ich użytkowania. Ale co z osobami na co dzień jeżdżącymi samochodami czy poruszającymi się komunikacją miejską, czy zakup jednośladu to rozwiązanie dla nich?

Każdy mieszkaniec większego miasta doskonale zna problem zakorkowanych ulic. I to nie tylko kierowcy doświadczają tej uciążliwości, ale również użytkownicy komunikacji miejskiej, która często również stoi w korkach. Niestety raporty Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego nie zwiastują dobrych wieści. Korki będą coraz większe i będą zabierały nam jeszcze więcej czasu. Niedługo godzina w jedną stronę z domu do pracy będzie smutnym standardem.

Skuter i motocykl receptą na korki

Jak więc poruszać się po mieście szybko i bez problemów? Jednośladem! Można korzystać ze skutera lub motocyklu, którym znacznie szybciej i łatwiej można dostać się z punktu A do punktu B. Dużo sprawniej i prościej przecisnąć się w korku, a potem znaleźć miejsce parkingowe. Same plusy! Dostrzegają je Polacy, którzy tylko w pierwszym kwartale 2019 roku zdecydowali się na 75% więcej jednośladów w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku1.
- Powodów dla których Polacy kupują jednoślady jest wiele. W miastach motocykl to dziś dla wielu osób sposób na uniknięcie niedogodności związanych z dużym ruchem - mówi Monika Kasprzyk z Santander Consumer Multirent - Z jednośladów korzysta coraz większa grupa pracowników, którzy traktują je jako wygodny sposób dojazdu do pracy. Także przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na leasing motocykli, dla których jest to nie tylko sposób dojazdu do pracy czy na spotkania z kontrahentami ale także hobby, które mogą realizować przy okazji realizacji celów biznesowych.

Polacy jeżdżą coraz bezpieczniej

W tym miejscu należy uspokoić osoby, które boją się korzystać z jednośladów, gdyż słyszały o wielu przypadkach śmiertelnych kierujących motocyklami, tak chętnie rozpowszechnianymi w mediach. Polacy jeżdżą coraz bezpieczniej! Aż o 6,4% zmalała liczba ofiar śmiertelnych, a o 3,2% zmalała liczba rannych w wypadkach drogowych w Polsce. Liczba wypadków drogowych również zmalała, o 2,7%2.

Niskie koszty eksploatacji

Pod kątem eksploatacji (spalanie, części, awaryjność, koszty ubezpieczenia) korzystanie z jednośladu jest bardzo korzystne kosztowo. Motocykl czy skuter o małej pojemności jest nieporównywalnie tańszy w utrzymaniu, od nawet najmniejszego samochodu. Popularne 125. spalają około 3 l/100 km. Mniej kosztuje też ubezpieczenie. Weźmy np. popularną miejską Skodę Citigo. Najtańsze ubezpieczenie OC, jakie udało nam się znaleźć dla kierowcy, będącego 35-letnim mężczyzną, kosztowało 440 zł rocznie. W przypadku niewielkiego motocykla marki Romet, analogiczne ubezpieczenie można znaleźć za niewiele ponad 200 zł. To duża oszczędność pieniędzy z domowego budżetu!

Korzystne kredytowanie lub leasing

Korzyści finansowych jest więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość finansowania jednośladu przez Santander Consumer Multirent czy Santander Consumer Bank. U nas możesz skorzystać z możliwości spłaty w formie rat stałych, malejących lub balonowych (na przykład w dwóch ratach po 50% lub trzech ratach po 33,3%). Możesz wcześniej spłacić cały kredyt lub dokonać częściowej spłaty. Płacisz, kiedy Ci wygodnie i cieszysz się w pełni wolnością, jaką daje Ci Twój motocykl.

Nie wiesz, które rozwiązanie będzie dla ciebie najkorzystniejsze? Zadzwoń pod numer telefonu 71 330 96 96, i sprawdź, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Nasi doświadczeni doradcy udzielą Ci wsparcia i informacji.

Więcej informacji na temat sposobów finansowania motocykla znajdziesz na stronach internetowych Santander Consumer Multirent i Santander Consumer Banku.

Pamiętaj, że decyzja o warunkach i przyznaniu leasingu z uwzględnieniem aktualnej sytuacji klienta jest podejmowana każdorazowo Santander Consumer Multirent Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Z kolei decyzja o warunkach i przyznaniu kredytu z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji klienta, jest podejmowana każdorazowo przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu.

1http://www.pzpm.org.pl/pl/Rynek-motoryzacyjny/Rejestracje-motocykle-i-motorowery/Marzec-2019r

http://www.pzpm.org.pl/Rynek-motoryzacyjny/Wypadki-drogowe-bezpieczenstwo/Wypadki-drogowe-w-Polsce-w-latach-2004-2017

Przeczytaj także:
 Kiedy opony powinny się potoczyć na emeryturę?

Kiedy opony powinny się potoczyć na emeryturę?

18.03.2020 Porady Opony to jedyny punkt styku auta z nawierzchnią, więc ich stan jest kluczowy dla komfortu jazdy i bezpieczeństwa. Co wpływa na parametry ogumienia? Czy kilkuletnie nieużywane opony są równie dobre, jak fabrycznie nowe? Poznaj odpowiedzi na te pytania i zadbaj o to, by Twoje opony były idealne. Czytaj więcej

 Widzimy się na drodze

Widzimy się na drodze

14.02.2020 Aktualności Coraz częściej narzekamy na zachowania innych, agresywnych kierowców – wymuszających pierwszeństwo, wyprzedzających niebezpiecznie, zachowujących się bezmyślnie. Czytaj więcej

 Korki w mieście? Mamy na to sposób!

Korki w mieście? Mamy na to sposób!

23.04.2020 Porady Fanów jednośladów do zakupu motocykla, nie trzeba przekonywać. Powodów by go kupić jest bardzo wiele. Również użytkowników skuterów nie trzeba namawiać do ich użytkowania. Ale co z osobami na co dzień jeżdżącymi samochodami czy poruszającymi się komunikacją miejską... Czytaj więcej