Leasing z dofinansowaniem Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Leasing z dofinansowaniem Europejskiego Banku Inwestycyjnego

18.06.2020 Baza wiedzy Leasing z dofinansowaniem Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) to specjalna oferta finansowania dla firm z sektora MŚP i spółek o średniej kapitalizacji. EBI, jako unijna instytucja finansowa, która udziela długoterminowych pożyczek, przyczynia się do obniżenia sumy opłat (w porównaniu do standardowej oferty leasingu), jak również uproszczenia procedur oceny wniosku. Na czym zatem polega leasing z dofinansowaniem?

EBI to unijny bank posiadający niezależną od budżetu Unii Europejskiej osobowość prawną, którego udziałowcami są państwa członkowskie. Nadrzędnym zadaniem Europejskiego Banku Inwestycyjnego jest przyczynianie się do rozwoju oraz spójności gospodarczej i społecznej oraz integracja państw członkowskich UE. Na te cele EBI pozyskuje środki finansowe na rynkach kapitałowych i udziela finansowania na preferencyjnych warunkach.  

Dla kogo leasing z EBI?

EBI wspiera sektor MŚP oraz spółki o średniej kapitalizacji poprzez udostępnienie kluczowych linii kredytowych i leasingów. Dba, aby udzielone dofinansowanie przyczyniło się m. in. do rozwoju mieszkańców UE, wyrównując szanse i wzrost firm oraz instytucji. Dzięki temu wsparciu mikro, małe i średnie polskie przedsiębiorstwa mają szansę na uzyskanie atrakcyjnego produktu leasingowego na samochód firmowy.
Leasing z EBI w Santander Consumer Multirent skierowany jest przede wszystkim do mikro, małych i średnich firm, które zatrudniają do 250 pracowników. Oferta dedykowana jest również przedsiębiorcom o średniej kapitalizacji (tzw. mid-cap), zatrudniającym od 250 do 3 000 pracowników, a także przedsiębiorcom prywatnym o odpowiedniej strukturze własności (zgodnej z wymogami EBI).

Leasing z dofinansowaniem EBI: czym się różni?

Santander Consumer Multirent, umożliwia zawarcie bardzo atrakcyjnej umowy leasingowej (Leasing z dofinansowaniem EBI), w której suma opłat jest niższa w porównaniu do standardowej oferty leasingowej (m.in. opłata wstępna wynosząca 0%). Firma może pozyskać leasing nawet do 60 miesięcy na pojazdy nowe i używane o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Dzięki współpracy Santander Consumer Multirent z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym uproszczone są także procedury oceny wniosków. Wstępną decyzję leasingową przedsiębiorca może uzyskać nawet w ciągu godziny.
Proces ubiegania się o leasing z dofinansowaniem Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Santander Consumer Multirent przebiega szybko i sprawnie. Żeby sprawdzić, czy przedsiębiorca otrzyma pozytywną decyzję leasingową wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 71 330 96 96 lub wypełnić formularz na stronie. Po uzyskaniu  pozytywnej decyzji leasingowej oraz zaakceptowaniu przedstawionych warunków, przedsiębiorca niezwłocznie może podpisać umowę. Potem wystarczy już tylko cieszyć się z rozwoju własnego biznesu.

Zobacz więcej

Leasing EBI

Przeczytaj także:
 Leasing się opłaca!

Leasing się opłaca!

29.05.2020 Baza wiedzy Popularność usługi leasingu jest coraz większa i powszechniejsza u polskich przedsiębiorców. Wiąże się to z pewnością z korzyściami, m.in. nieobciążaniem zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z tą formą finansowania? Czytaj więcej

 Czy Polacy są grzeczni za kierownicą?

Czy Polacy są grzeczni za kierownicą?

05.04.2020 Baza wiedzy Podróżowanie autem to szczególna sytuacja. Z jednej strony wydaje nam się, że jesteśmy szczelnie oddzieleni od innych, więc możemy bezkarnie krytykować ich zachowania. Ale z drugiej strony uczestniczymy w dynamicznym ruchu drogowym, nasz nastrój wpływa na styl i bezpieczeństwo jazdy. Czytaj więcej