Polak mądry po szkodzie, czyli dlaczego warto ubezpieczyć auto w leasingu

Polak mądry po szkodzie, czyli dlaczego warto ubezpieczyć auto w leasingu

31.08.2020 Porady Kupując samochód wydaje nam się, że wydaliśmy już tyle pieniędzy, że nie ma sensu wydawać jeszcze więcej, szczególnie jeśli chodzi o wykupienie ubezpieczenia. Wybieramy obowiązkowe OC, najlepiej z najniższą możliwą składką i zarzucamy temat innych opcji bezpieczeństwa. Bo jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat nam się coś stanie?

Myślisz, że zagrożenie na drodze Cię nie dotyczy?

Z raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego dotyczącego wypadków drogowych za lata 2004-2017, wynika, że prawdopodobieństwo wypadku jest duże1 . Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę środek transportu jakim poruszają się osoby powodujące wypadki. Tylko w 2017 roku aż 66% wypadków drogowych spowodowanych było przez kierujących samochody osobowe. Nadal myślisz, że Ciebie zagrożenie nie dotyczy? Ponad połowa wszystkich ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych była z winy kierujących samochodem osobowym. Dla porównania, owiane złą sławą, ponoć tak bardzo niebezpieczne motocykle tylko w 2017 roku2 , brały udział w zaledwie 2% wypadkach drogowych, a kierowcy przyczynili się do niecałych 4% ofiar śmiertelnych na drogach.
Jakby tego było mało, zwiększa się ruch. Rejestracji samochodowych w Polsce, w kwietniu 2019 roku było o 4,4% więcej niż rok wcześniej3, czyli na naszych drogach pojawiło się o 52 000 samochodów osobowych i dostawczych więcej.

Szeroka oferta ubezpieczeń w Santander Consumer Multirent

Leasingując samochód lub biorąc pożyczkę leasingową z voucherem w Santander Consumer Multirent istnieje możliwość ubezpieczenia pojazdu na wypadek wielu zdarzeń, o których kupując samochód w pierwszej chwili się nie myśli, choć warto to rozważyć.

Ubezpieczenie OC to podstawowe i obowiązkowe ubezpieczenie, zapewniające Ci ochronę na drodze, w przypadku szkód, które spowodujesz poruszając się samochodem. Ubezpieczanie to jednak nie uchroni Twojego samochodu. Od tego jest ubezpieczenie AC. Dlatego tak ważne jest by wykupić obie polisy na raz, by mieć zapewniony pełen zakres świadczeń!

Kolejnym znanym i często pożądanym ubezpieczeniem, jest assistance, który zapewnia leasingobiorcy pierwszą pomoc w przypadku zaistnienia szkody lub awarii pojazdu. Przyśpiesza również likwidację szkód. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia poszkodowani mogą liczyć na pomoc drogową, pojazd zastępczy, zakwaterowanie w hotelu czy transport kierowcy i pasażerów. Ubezpieczenie assistance to Twoje poczucie bezpieczeństwa!

Mniej znanym i rzadziej wybieranym ubezpieczaniem jest ubezpieczenie GAP (Guaranteed Asset Protection). GAP to ubezpieczeniem od utraty wartości samochodu w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży samochodu. W obu wymienionych przypadkach, ubezpieczyciel obliczy odszkodowanie na podstawie wartości rynkowej pojazdu sprzed zdarzenia, a nie na bazie kwoty pozostałej do spłacenia. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, aby móc skorzystać z niego w kryzysowej sytuacji i by nie stracić pieniędzy.

Ubezpieczenie LIFE jest natomiast ubezpieczeniem, gdzie ochroną zostaje objęte życie ubezpieczonego. Warto je wykupić, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się stanie w przyszłości. Mało tego, są zdarzenia, których chcielibyśmy uniknąć, jak niespodziewana hospitalizacja, nieszczęśliwy wypadek czy śmierć. Ubezpieczenie działa w przypadku trwałej niezdolności do pracy przez leasingobiorcę. W przypadku tragicznego finału, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia.

Powyższe ubezpieczenia, z wyjątkiem ubezpieczenia GAP, można wykupić w przypadku pożyczki z voucherem Santander Consumer Multirent.

Podczas podpisywania umowy warto poświęcić chwilę, aby z doradcą Santander Consumer Multirent porozmawiać na temat możliwości doubezpieczenia samochodu. W ten sposób możemy ustrzec się przed konsekwencjami potencjalnych wypadków drogowych, a w razie trudnej sytuacji życiowej - zabezpieczyć rodzinę przed m.in. finansowymi kłopotami.

Natomiast osoby posiadające już finansowanie, zapraszamy na naszą infolinię, pod numer 71 330 96 96, by porozmawiać z doradcami odnośnie poszczególnych ubezpieczeń i wybraniu najbardziej optymalnej ochrony.
 

___

[1] https://www.pzpm.org.pl/Rynek-motoryzacyjny/Wypadki-drogowe-bezpieczenstwo/Wypadki-drogowe-w-Polsce-w-latach-2004-2017
[2] J.w.
[3] https://www.pzpm.org.pl/pl/Rynek-motoryzacyjny/Rejestracje-samochody-osobowe-i-dostawcze/Kwiecien-2019r

Przeczytaj także:
 Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

04.08.2020 Porady Zanim dziecko rozpocznie naukę, do przyswajania lub powtórzenia materiału powinni zasiąść rodzice. Chodzi oczywiście o utrwalenie sobie zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas podróży do szkoły. Taka powtórka przydaje się też w czasie roku szkolnego... Czytaj więcej

 Bezpieczniej za kierownicą

Bezpieczniej za kierownicą

24.07.2020 Aktualności 25 lipca, w Dniu Św. Krzysztofa, od kilkunastu lat obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Według statystyk policyjnych, na początku wakacji doszło do 2 198 wypadków drogowych – to aż o 27 proc. mniej w porównaniu do ubiegłego roku. Czy jeździmy bezpieczniej? Czytaj więcej