Liczą się dostęp i użytkowanie - nie posiadanie

Liczą się dostęp i użytkowanie - nie posiadanie

03.02.2020 Baza wiedzy Samochód na abonament? Wbrew pozorom to nie taka odległa przyszłość. Przedsiębiorcy już od dawna mają taką możliwość, korzystając z leasingu na przykład w Santander Consumer Multirent

Kochamy subskrypcje

Na stałe wpisała się w naszą codzienność opcja płacenia miesięcznej subskrypcji za serwisy muzyczne, platformy z filmami czy serialami typu VOD czy programy graficzne. Abonament staje się podstawą korzystania z wielu dóbr, na które dotąd nie było by nas stać. Tzw. ekonomia subskrypcji,bo tak nazywa się to zjawisko, wkracza w nasze życie i ma się coraz lepiej. Bowiem w dzisiejszych czasach coraz częściej liczy się dostęp i użytkowanie od posiadania.

Żyjemy w świecie, gdzie kolejne pokolenia dorastając nie znając swojego otoczenia  bez internetu czy niemożności korzystania ze smartfona. Taki model życia wpływa  na sposób, w jaki uczestniczą w gospodarce i sprawiają, że pewne usługi stają się także standardem dla pokolenia ich rodzeństwa, rodziców czy dziadków. Światowi giganci, jak choćby Netflix czy Spotify budują swoje imperia właśnie dzięki temu fenomenowi. Bowiem młodzi często nie wyobrażają sobie, że musieli by kupić płytę by jej posłuchać, skoro mogą mieć tę samą muzykę, w najwyższym standardzie, w dowolnym miejscu, na swoim urządzeniu za pośrednictwem jednego z wielu serwisów muzycznych. Millennialsi korzystają w pełni z rozwoju technologii – nie potrzebują rzeczy na własność, ale chcą korzystać w pełni z ich możliwości. Oczywiście najlepiej w dowolnie wybranym miejscu i o każdej porze.

Popularność gospodarki subskrypcyjnej rośnie, bo pozwala rzeszy osób na korzystanie z produktów i usług, na które pewnie wcześniej nie było by ich stać. Łatwiej bowiem zapłacić co miesiąc niewielką, stałą składkę niż jednorazowo ponieść wysoki koszt. W związku z tym kolejne produkty i usługi wchodzą na rynek w modelu subskrypcyjnym. Pierwsze kroki robią też marki premium, które chcą dotrzeć ze swoją ofertą do większej grupy odbiorców.

Zasubskrybuj auto

Już dziś możemy wynająć samochód na minuty, godziny lub na cały miesiąc. Co prawda nie jesteśmy właścicielem pojazdu, ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Dojedziemy tam gdzie chcemy a przy okazji pozbywamy się wielu problemów znanych posiadaczom czterech kółek. Świat zwraca się w stronę leasingu i to jest raczej nieodwracalna sytuacja.

W Stanach Zjednoczonych przedstawiciele biznesu samochodowego idą o krok dalej. Powstały na przykład dedykowane programy  Porsche[1] oraz BMW[2], gdzie płacąc miesięczny abonament można korzystać z samochodów tej marki. Korzystając z aplikacji klienci wskazują, jakim samochodem chcieliby jeździć oraz informują, dokąd concierge powinien go dostarczyć. Do wyboru mają w sumie po 16 modeli. W przypadku problemu z wyborem, doradcy marki pomogą dostosować auto do preferencji klienta oraz okazji.

Consierge przywożący wybrane auto dodatkowo wyreguluje fotel do indywidualnych preferencji, ustawi ulubione radio i przeniesie wszystkie osobiste przedmioty z poprzedniego samochodu do nowego. Co ważne,upewni się, że samochód jest bez wad. Każdy samochód podstawiony klientowi jest z najnowszego rocznika i zatankowany. Na stronie BMW twórcy programu żartują nawet, że aktywnie korzystając z ich pakietu, można zapomnieć o tym, jak się tankuje. Wszystkie czynności konserwacyjne, przeglądy, ubezpieczenia są po stronie marki, aby klient mógł skupić się wyłącznie na prowadzeniu ich wspaniałego samochodu.

Członkostwo upoważnia do nieograniczonej liczby zmian samochodów, ale pozwala również na wybranie swojego ulubionego modelu i jeżdżenie nim przez cały okres opłacania subskrypcji. Klient robi to na co ma ochotę za jedyne 3 tys. dolarów miesięcznie w przypadku Porsche (członkostwo w wersji premium) lub za niemal 2,7 tys. dolarów miesięcznie w przypadku BMW (w wersji premium), choć i za niecały tysiąc można korzystać z takich samych możliwości, tylko liczba modeli samochodów do wyboru zmniejsza się do 5. 

Marzysz o swoich czterech kółkach? Żeby stać się dumnym posiadaczem samochodu, wystarczy zgłosić się do Santander Consumer Multirent. Wypełnij formularz podany na stronie internetowej lub zadzwoń pod numer 71 330 96 96. Skontaktuje się z Tobą doradca i przedstawi ofertę. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji leasingowej - możesz podpisywać umowę i cieszyć się nowym, pięknym, bezpiecznym autem!

 

[1] https://www.porschepassport.com/

[2] https://www.accessbybmw.com/

Przeczytaj także:
 Leasing samochodu - na czym polega i co daje?

Leasing samochodu - na czym polega i co daje?

23.05.2019 Porady Zastanawiasz się, czy opłaca się wziąć w leasing samochód przy zakładaniu firmy? Jakie są zalety oraz wady takiej formy finansowania? A może lepszym rozwiązaniem jest kredyt na samochód? Czy warto wykupić samochód po zakończeniu umowy leasingowej? Na czym polega ubezpieczenie samochodu w leasingu? Czytaj więcej

 Kto może otrzymać leasing samochodowy?

Kto może otrzymać leasing samochodowy?

18.04.2019 Porady Leasing samochodowy jest bardzo korzystną formą finansowania auta dla osób, prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek prawa handlowego. Wpływ na to ma kilka czynników. Jednym z nich są mniejsze koszty w porównaniu do kredytu, które rozłożone są na raty leasingowe. Czytaj więcej