Samochodem najbezpieczniej

Samochodem najbezpieczniej

03.06.2020 Baza wiedzy 94 proc. badanych klientów Santander Consumer Multirent uważa, że samochód jest obecnie najbezpieczniejszym środkiem transportu.

Prawie trzy czwarte (68 proc.) klientów Santander Consumer Multirent korzystających z leasingu wciąż ocenia sytuację epidemiologiczną w Polsce jako poważną. Jednocześnie niemal wszyscy badani (94 proc.) uznali, że poruszanie się autem daje im teraz największe poczucie bezpieczeństwa w pokonywaniu odległości. Samochód gwarantuje wymaganą izolację i mniejsze prawdopodobieństwo potencjalnego kontaktu z zakażoną osobą.

Po kilku tygodniach zalecanego pozostawania w domach nasze życie powoli wraca do normalności. Znów możliwe są wizyty u fryzjera, odwiedzanie lokali gastronomicznych, otwierane są także niektóre biura. Epidemia jednak jeszcze nie minęła, dlatego priorytetem w codziennym przemieszczaniu się powinna być dbałość o zdrowie własne i otoczenia. Czujemy już wzmożoną potrzebę przemieszczania się, wyjazdu na weekend czy wizyty w centrum handlowym. Samochód jest w tej chwili przez nas postrzegany nie tylko jako symbol wolności, ale również najbezpieczniejszy środek transportu. Przemieszczając się autem, możemy w większym stopniu zachować izolację i bezpieczny dystans, o których tak szeroko informują służby odpowiedzialne za nasze zdrowie – tłumaczy Monika Kasprzyk, Dyrektor Działu Zdalnych Kanałów Sprzedaży z Santander Consumer Multirent.

Co po pandemii?


Samochód już dawno przestał być symbolem statusu społecznego i jest traktowany jako niezbędne „narzędzie” w codziennej aktywności. W obecnej sytuacji nawet Główny Inspektorat Sanitarny odradza poruszanie się komunikacją miejską na rzecz np. prywatnych aut. Polacy nie powinni mieć problemu w wypełnianiu zaleceń państwowej instytucji, ponieważ według opublikowanego w styczniu br. raportu Głównego Urzędu Statystycznego „Dochody i warunki życia ludności Polski” prawie 70 proc. gospodarstw domowych dysponuje samochodem osobowym.

W Polsce rynek motoryzacyjny znacząco rósł przez ostatnie lata. Według CEPiK na koniec 2019 r. na naszym rynku zarejestrowanych było 24,6 mln aut osobowych. Globalna epidemia na krótki okres wyhamowała ten trend, co znajduje potwierdzenie w najnowszych statystykach. Bazując na danych Samar, w kwietniu br. zarejestrowano niecałe 18 tys. samochodów osobowych, o 65 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego.

– Staramy się pomagać w tym trudnym czasie swoim partnerom, wykorzystując dostępne technologie. Chcąc przyspieszyć proces przekazywania samochodów klientom, wprowadziliśmy już między innymi możliwość uruchomienia i aktywacji umowy bez konieczności rejestracji lub przerejestrowania auta. Wystarczy faktura zakupu i skan karty pojazdu. Umowę leasingową można podpisać też w trakcie rozmowy online. Cały czas pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami w zakresie finansowania samochodów – mówi Monika Kasprzyk z Santander Consumer Multirent.

 

Przeczytaj także:
 Korki w mieście? Mamy na to sposób!

Korki w mieście? Mamy na to sposób!

23.04.2020 Porady Fanów jednośladów do zakupu motocykla, nie trzeba przekonywać. Powodów by go kupić jest bardzo wiele. Również użytkowników skuterów nie trzeba namawiać do ich użytkowania. Ale co z osobami na co dzień jeżdżącymi samochodami czy poruszającymi się komunikacją miejską... Czytaj więcej