Santander Consumer Multirent angażuje się w walkę ze zmianami klimatycznymi

Santander Consumer Multirent angażuje się w walkę ze zmianami klimatycznymi

10.02.2021 Aktualności Wraz z organizacją klimatyczno-techniczną Chooose, Santander Consumer Multirent uruchomił specjalną platformę, na której jego klienci będą mogli obliczyć ile śladu węglowego wytwarzają ich samochody. Następnie zainteresowani otrzymają możliwość kompensacji emisji CO2, za którą odpowiadają ich pojazdy. Wpłaty zostaną przeznaczone na certyfikowane projekty klimatyczne z całego świata. W ten sposób Santander Consumer Multirent chce zaangażować swoich klientów w działania na rzecz środowiska naturalnego.

Wrocław, 03.02.2021 r. Podróże samochodem są szybkie i wygodne, ale – co nie jest tajemnicą - mają też negatywny wpływ na nasze środowisko naturalne. Według danych Europejskiej Agencji Środowiska, prawie 30 proc. całkowitej emisji CO2 w UE pochodzi z sektora transportu, z czego aż 72 proc. – z transportu drogowego. Z tego powodu UE ustanowiła cel zmniejszenia emisji z transportu o 60 proc. do 2050 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r., który przyjęła za rok bazowy do wyliczeń. Santander Consumer Multirent postanowił nie tylko zaangażować się w te działania, ale również poszerzać świadomość eko-odpowiedzialności wśród swoich klientów. 

W ramach współpracy z organizacją Chooose, została uruchomiona platforma, gdzie klienci Santander Consumer Multirent mają możliwość skorzystania ze specjalnego kalkulatora, który oblicza i wycenia ślad węglowy pozostawiany przez ich samochody. Obliczenia opierają się na kryteriach zdefiniowanych w Światowej Zharmonizowanej Procedurze Testowania Pojazdów Lekkich oraz Nowym Europejskim Cyklu Jazdy. Po otrzymaniu wyniku, klienci spółki mogą w tym samym miejscu wybrać, który z projektów redukcji emisji CO2 chcieliby wesprzeć. Inwestycje pochodzą z całego świata i są starannie dobierane przez międzynarodowy zespół doradców ds. emisji CO2, weryfikowane przez zewnętrznych audytorów oraz certyfikowane zgodnie z uznanymi standardami (np. ONZ). Inicjatywa ta jest uzupełnieniem innych działań pro-eko podejmowanych przez Santander Consumer Multirent oraz Santander Consumer Bank w ramach globalnej idei Responsible Banking.

- Obecnie mało kto wyobraża sobie codzienne życie bez samochodu, a dla wielu z nas korzystanie z niego jest po prostu koniecznością np. ze względu na wykonywaną pracę czy miejsce zamieszkania – mówi Paulina Nykiel-Machaj z Santander Consumer Multirent. – Cieszymy się mogąc zaoferować naszym klientom możliwość kompensacji śladu węglowego pozostawianego przez ich pojazdy. Dzięki platformie udostępnionej nam przez Chooose, mogą oni wesprzeć projekty takie jak farmy wiatrowe, wytwarzające czystą energię lub zalesianie, ograniczające i zapobiegające nadmiernej emisji CO2. Jest to działanie na korzyść nas wszystkich, ponieważ emisja gazów cieplarnianych przyczynia się do powstawania zmian klimatycznych, które niosą za sobą negatywne skutki nie tylko dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń – dodaje.

Platformę przygotowaną przez organizację klimatyczno-techniczną Chooose dla klientów Santander Consumer Multirent można znaleźć pod adresem: https://santander-multirent.chooose.today Poza kalkulatorem, umożliwiającym wyliczenie śladu węglowego pozostawianego przez nasz samochód, można znaleźć tam szczegółowe informacje dotyczące projektów klimatycznych, na które można wpłacać środki.

 

Santander Consumer Multirent Sp. z o.o. specjalizuje się w leasingu operacyjnym pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Jest jednym z wiodących dostawców takiego typu finansowania. Firma udziela finansowania podmiotom od najmniejszych przedsiębiorstw po wielkie korporacje. 

W ramach Santander Consumer Multirent działa AutoSalon Multirent, platforma umożliwiająca przedsiębiorcom wybranie pojazdu i jego finansowania online.
Produkty leasingowe są dystrybuowane również poprzez sieć dealerów samochodowych wszystkich marek, które współpracują z Santander Consumer Bankiem i z Santander Consumer Multirent, a także poprzez partnerów i pośredników oraz Doradców Mobilnych Santander Consumer Banku.

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Grzelak
magdalena.grzelak@santanderconsumer.pl 
tel. +48 601 161 442

 

Przeczytaj także:
 Sezon noworocznych wyprzedaży aut trwa

Sezon noworocznych wyprzedaży aut trwa

28.01.2021 Aktualności Początek roku jest okresem, w którym dealerzy organizują wyprzedaże roczników. To właśnie wtedy próbują przyciągnąć potencjalnych klientów pakietem rabatów i usług dodatkowych. Eksperci Santander Consumer Multirent i platformy AutoSalon przeanalizowali trendy ... Czytaj więcej

 Polacy chcą kupować firmowe auto online

Polacy chcą kupować firmowe auto online

27.11.2020 Aktualności Zmiany wywołane pandemią koronawirusa wpłynęły na postawy konsumentów i przeobraziły rynek samochodowy. Według raportu „Auto w sieci” Santander Consumer Multirent, dziś już co trzeci z nas chciałby kupić swój pojazd całkowicie przez internet Czytaj więcej

 Dźwięk samochodu, jaki znamy, przejdzie do historii

Dźwięk samochodu, jaki znamy, przejdzie do historii

14.12.2020 Baza wiedzy Samochody od zawsze były głośne. Niektóre dźwięki są tak charakterystyczne, że od razu wiemy, co danemu pojazdowi dolega. Pojawienie się samochodów elektrycznych miało zmienić tę sytuację. Są one znacznie cichsze, od tradycyjnych modeli, a nawet niemal niesłyszalne... Czytaj więcej