Sezon noworocznych wyprzedaży aut trwa

Sezon noworocznych wyprzedaży aut trwa

28.01.2021 Aktualności Początek roku jest okresem, w którym dealerzy organizują wyprzedaże roczników. To właśnie wtedy próbują przyciągnąć potencjalnych klientów pakietem rabatów i usług dodatkowych. Eksperci Santander Consumer Multirent i platformy AutoSalon przeanalizowali trendy wyprzedażowe i sprawdzili na co powinni zwrócić uwagę klienci, kupując auto na początku roku.

Jedną z największych zalet zakupu samochodu na noworocznej wyprzedaży jest niska cena, co wiąże się ze zmianą rocznika. Dealerzy chcą zacząć zarabiać na najświeższych autach i chętnie pozbywają się starszych modeli, które z nowym rokiem zaczynają tracić na wartości. To z kolei wpływa na to, że klientom częściej oferowane są akcesoria w atrakcyjnej cenie czy dodatkowe usługi takie jak pakiety serwisowe oraz niższe koszty ubezpieczenia, mające zachęcić ich do zakupu danego pojazdu.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że w przeciwieństwie do aut produkowanych na zamówienie, na wyprzedaży rocznika samochody są dostępne „od ręki”. Klienci zyskują więc możliwość obejrzenia danego egzemplarza na żywo, sprawdzenia jego wyposażenia i znalezienia ewentualnych wad. Nawet w trakcie pandemii salony dealerskie są otwarte, zostały one też przystosowane do obowiązujących wymogów sanitarnych, klienci mogą zatem liczyć na najwyższe standardy obsługi, a dodatkowo nie muszą czekać miesiącami aż nowy samochód znajdzie się w ich posiadaniu.

Inną istotną zaletą jest to, że ostatnie egzemplarze danego modelu są najbardziej dopracowane. Producenci eliminują niedociągnięcia, które pojawiają się w premierowych wersjach podczas codziennego użytkowania, co daje kierowcom większą pewność, że ich pojazd będzie mniej podatny na usterki.
 
Warto jednak zachować trzeźwość umysłu i nie poddawać się czarowi wyprzedaży, lecz dokładnie przeanalizować ofertę, którą jesteśmy zainteresowani.

Promocja promocji nierówna

Jak zauważa Monika Kasprzyk z Santander Consumer Multirent, ekspertka platformy AutoSalon, wysokie rabaty, którymi kuszą nas marki motoryzacyjne w reklamach, często są nieosiągalne w rzeczywistości. Mając to na uwadze, warto zastanowić się nad kupnem używanego auta z oferty dealerskiej.

- Takie egzemplarze są kompleksowo sprawdzane, dysponują pełną historią serwisową z ASO, a klient otrzymuje gwarancję dealerską na wybrany model – informuje Monika Kasprzyk, ekspertka platformy AutoSalon. – Ponadto, jeśli klient chce zachować komfort procesu zakupu pojazdu, może skorzystać z platformy internetowej – dodaje.

Przed zakupem auta na wyprzedaży klienci powinni dokładnie zapoznać się z ofertą i przeliczyć jakie rzeczywiste korzyści finansowe mogą osiągnąć przy wyprzedaży rocznika. Dodatkowo, gdy decydują się na zarejestrowane samochody z placu dealera, muszą zdawać sobie sprawę, że wiąże się to ze skróconym okresem gwarancyjnym.

Klienci muszą pamiętać też o dostosowaniu swoich oczekiwań do sytuacji, ponieważ kupując auto podczas wyprzedaży rocznika, nabywają oni już skonfigurowany pojazd i nie mają żadnego wpływu na jego specyfikację.

Ważnym aspektem przy kupowaniu auta z poprzedniego rocznika są również coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin. W świetle szybko zmieniających się przepisów, w przyszłości można mieć problem np. z wjazdem do centrum miasta, jeśli samochód nie będzie spełniał aktualnych wymogów. Jest to rzecz, na którą na pewno trzeba zwrócić uwagę przy wyprzedaży roczników.

Przeczytaj także:
 Dźwięk samochodu, jaki znamy, przejdzie do historii

Dźwięk samochodu, jaki znamy, przejdzie do historii

14.12.2020 Baza wiedzy Samochody od zawsze były głośne. Niektóre dźwięki są tak charakterystyczne, że od razu wiemy, co danemu pojazdowi dolega. Pojawienie się samochodów elektrycznych miało zmienić tę sytuację. Są one znacznie cichsze, od tradycyjnych modeli, a nawet niemal niesłyszalne... Czytaj więcej

 Polacy chcą kupować firmowe auto online

Polacy chcą kupować firmowe auto online

27.11.2020 Aktualności Zmiany wywołane pandemią koronawirusa wpłynęły na postawy konsumentów i przeobraziły rynek samochodowy. Według raportu „Auto w sieci” Santander Consumer Multirent, dziś już co trzeci z nas chciałby kupić swój pojazd całkowicie przez internet Czytaj więcej

 Kup i sfinansuj firmowe auto w AutoSalonie

Kup i sfinansuj firmowe auto w AutoSalonie

16.11.2020 Aktualności W jednym miejscu możesz wybrać samochód i jego finansowanie bez konieczności wychodzenia z domu, czy z biura: w 100% online. Santander Consumer Multirent uruchomił właśnie platformę AutoSalon. Nie chcesz tracić czasu na odwiedziny wielu salonów samochodowych? Czytaj więcej