Nowy flagowy SUV - Mazda CX-60 odkrywa wszystkie karty

Nowy flagowy SUV - Mazda CX-60 odkrywa wszystkie karty

09.03.2022 Aktualności Prezentacje nowego modelu dla wielu producentów zwykle są pretekstem do pokazania wyglądu samochodu i przedstawienia zaledwie kilku najważniejszych informacji na jego temat. Mazda poszła pod prąd i przedstawiając po raz pierwszy swój flagowy model typu SUV – CX-60 – zaprezentowała wszystkie szczegóły, włącznie z atrakcyjną ratą finansowania w Polsce, które od lat dla Mazdy dostarcza Santander Consumer Multirent.

8 marca Mazda przedstawiła swój nowy model – SUV CX-60, który w europejskiej gamie uplasuje się na szczycie, powyżej modelu CX-5. To pierwszy model z silnikiem umieszczonym wzdłużnie, który napędza tylne lub wszystkie koła i oparty jest na tzw. dużej platformie. Autorska konstrukcja Mazdy jest też pierwszym samochodem japońskiego producenta, który oferuje napęd PHEV, czyli jest hybrydą typu plug-in, z możliwością ładowania akumulatora trakcyjnego z gniazdka. W przyszłości dołączą do niego – po raz pierwszy w Maździe – rzędowe, sześciocylindrowe silniki benzynowy i Diesla.

Mierzący 4,75 m samochód wyraża japońskie podejście do designu oraz jakości materiałów i celuje w konkurencyjne SUV-y segmentu D marek premium. Napęd typu plug-in rozwija moc systemową 327 KM czyniąc z CX-60 najmocniejszy seryjny model Mazdy w historii. Z przyspieszeniem od 0-100 km/h w zaledwie 5,8 s będzie to też najszybszy obecnie oferowany model marki w Europie. Drugie oblicze CX-60 to możliwość pokonania do 60 km bez emisji spalin na pełnym ładowaniu pojemnego akumulatora trakcyjnego i średnie zużycie paliwa wg WLTP na poziomie 1,5-1,6 l/100 km.

Mazda CX-60 po raz pierwszy ujrzała światło dzienne wczoraj, ale już dziś znane są nie tylko jej parametry techniczne, ale też wyposażenie, ceny i rata miesięcznego leasingu Mazda Finance. Bogato wyposażona wersja Prime-Line z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 327 KM na wszystkie koła z automatyczną klimatyzacją, nawigacją satelitarną, tempomatem, światłami LED, bezprzewodowym systemem Apple CarPlay, felgami aluminiowymi 18” jest dostępna z w finansowaniu od 2050 zł netto miesięcznie. Dealerzy Mazdy w Polsce już prowadzą przedsprzedaż CX-60, pierwsze egzemplarze trafią do klientów po wakacjach.

Więcej informacji znajdziecie na https://www.mazda.pl 

Przeczytaj także:
 Na co zwracać uwagę przy wyborze leasingu?

Na co zwracać uwagę przy wyborze leasingu?

28.07.2021 Baza wiedzy Niemal połowa przedsiębiorców bierze pod uwagę różne oferty finansowania, planując zakup pojazdu do swojej firmy. Przedstawiamy różnice występujące między najpopularniejszymi rodzajami leasingu i radzimy na co warto zwracać uwagę przy analizowaniu ofert. Czytaj więcej

 Czym różni się auto elektryczne od hybrydy typu plug-in?

Czym różni się auto elektryczne od hybrydy typu plug-in?

02.07.2021 Baza wiedzy Jak wynika z badania KPMG „Global Automotive Executive Survey 2020”, prawie połowa kadry zarządzającej z branży wskazała, że ogniwa elektryczne będą napędzać większość samochodów do 2030 roku. Na rynku ma wzrosnąć też ilość maszyn o napędzie hybrydowym, w tym typu plug-in. Czytaj więcej