Santander Consumer Financial Solutions

Jesteśmy częścią Grupy Santander Consumer, którą w Polsce tworzą Santander Consumer Bank i Santander Consumer Multirent.

Santander Consumer Bank działa w Polsce od 2001 roku. Jest liderem na runku kredytów konsumenckich. W swojej ofercie produktowej ma kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty ratalne i lokaty.

Santander Consumer Multirent w Polsce funkcjonuje od 2007 r. Oferuje małym i średnim przedsiębiorcom leasing na finansowanie samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. Współpracuje z dealerami samochodowymi wszystkich marek, komisantami i pośrednikami finansowymi.

Santander Consumer Financial Solutions oferuje klientom indywidualnym pożyczkę konsumencką na zakup samochodu lub motocykla nowego lub używanego bez dodatkowych zabezpieczeń typu wpis do dowodu rejestracyjnego czy cesja z polisy AC.

Produkt dostępny jest u współpracujących z nami partnerów.

  • Przedmiot działalności
  • Zarząd firmy
  • Dane rejestrowe

Przedmiot działalności

Specjalizujemy się w finansowaniu zakupów pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 t dla klientów indywidualnych. 

Zarząd firmy

Marek Dwornik

Prezes Zarządu

Prezes Zarządu Santander Consumer Financial Solutions od 2020 roku jak i Prezes Zarządu Santander Consumer Multirent od 2009 roku. Związany z rynkiem finansowania samochodów od początku lat 90tych. Karierę rozpoczął w Invest Banku i Polskim Towarzystwie Samochodowym. Pracował w GE Capital Banku rozwijając współpracę z dealerami Fiat Auto Poland. Od 1998 pracował w GMAC Bank Polska (Opel Bank, który jako bank captive był częścią General Motors), gdzie odpowiadał za współpracę z Importerem, rozwój produktów finansowych, sprzedaż i marketing dla marek Opel, Chevrolet i SAAB. Marek Dwornik związany jest z Grupą Santander od 2005 r. będąc odpowiedzialny m.in. za rozwój obszaru finansowania hurtowego dealerów, Departament oraz Pion Sprzedaży, a także Pion Rozwoju Biznesu.

Mateusz Solak

Członek Zarządu

Członek Zarządu Santander Consumer Multirent, odpowiada za obszar Ryzyka i Ryzyka Operacyjnego w Spółce. Związany z rynkiem finansowym od 18 lat w wielu obszarach, m.in. zarząd, rada nadzorcza, zarządzanie ryzykiem kredytowym, audyt funkcji ryzyka i sprawozdań finansowych, walidacja modeli ilościowych, restrukturyzacja, audyt firm inwestycyjnych i maklerskich.

Mateusz Solak niemal od początku kariery specjalizuje się w obszarze ryzyka - wcześniejsze doświadczenie zdobywał w instytucjach finansowych i dużych bankach. Na liście swojego zawodowego portfolio ma m.in. Bank Pekao, PKO Bank Polski, Bank Millennium, Getin Noble Bank (dziś – VeloBank), czy Deloitte. Posiada szerokie doświadczenie w przygotowaniu i uczestnictwie w audytach i kontrolach nadzorczych oraz w bezpośredniej współpracy z organami regulacyjnymi i światowymi agencjami ratingowymi.

Piotr Jasicki

Członek Zarządu

Członek Zarządu Santander Consumer Financial Solutions od 2020 roku jak i Członek Zarządu Santander Consumer Multirent, odpowiada za obszar Finansów i Operacji w Spółce. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania finansami, procesami oraz organizacją. W ramach Grupy Santander pełni również funkcję Doradcy Zarządu w Santander Consumer Bank S.A. oraz Członka Zarządu w Santander Consumer Finanse Sp. z o.o.

Piotr Jasicki związany jest z Grupą Santander od 2007r., w kolejnych latach będąc odpowiedzialnym za obszary administracji, budżetowania, raportowania oraz kontroli wydatków. W trakcie ponad 12 letniej kariery uczestniczył w kluczowych dla Grupy Santander projektach, m.in.: fuzji z AIG Bank Polska SA, połączenia Santander Consumer Finanse Sp. z o.o. z Żagiel SA, uruchomieniu współpracy joint‑venture z PSA Finanse Polska Sp. z o.o.

Wcześniejsze doświadczenia zdobywał odpowiadając za obszar finansów w firmie produkcyjno‑handlowej z branży materiałów eksploatacyjnych oraz nadzorując proces windykacji należności w firmie windykacyjnej obsługującej głównie sektor finansowy.

Dane rejestrowe

Santander Consumer Financial Solutions Sp. z o.o.

ul. Legnicka 48 B
54‑202 Wrocław
NIP 894-31-57-860, Regon 386863609

Spółka wpisana do Sądu Rejonowego dla Wrocławia‑Fabrycznej we Wrocławiu,
VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000856612,
Kapitał zakładowy w wysokości 30.000.000,00 PLN