Akcja kompensacja

W 2021 roku podjęliśmy współpracę z organizacją CHOOOSE, która koncentruje swoje działania na realizacji ekologicznych projektów na całym świecie.

Wspólnie przygotowaliśmy platformę internetową, na której każdy z nas może sprawdzić wielkość śladu węglowego wytwarzanego przez samochód, którego używamy na co dzień. Wystarczy, że wejdziesz na dedykowaną stronę i skorzystasz z zamieszczonego tam kalkulatora, opierającego się na kryteriach zdefiniowanych w Światowej Zharmonizowanej Procedurze Testowania Pojazdów Lekkich oraz Nowym Europejskim Cyklu Jazdy.

Po otrzymaniu wyniku już tylko jeden krok dzieli Cię od zrobienia czegoś dobrego dla naszej planety. Możesz wybrać jeden z projektów redukcji emisji CO2 i wesprzeć go finansowo. Projekty pochodzą z całego świata i są starannie dobierane przez międzynarodowy zespół doradców ds. emisji CO2, weryfikowane przez zewnętrznych audytorów oraz certyfikowane zgodnie z uznanymi standardami (np. ONZ).

Co należy zrobić, żeby wesprzeć inwestycje redukujące ślad węglowy?

  • Wejdź na https://santander-multirent.chooose.today
  • Skorzystaj z kalkulatora i oblicz ślad węglowy pozostawiany przez Twój pojazd
  • Skompensuj emisję CO2, wpłacając obliczoną kwotę na rzecz wybranego projektu, który aktywnie przeciwdziała zmianom klimatycznym

Grupa Santander Consumer Banku, do której należy Santander Consumer MULTIRENT, również włącza się aktywnie do tych działań. W 2020 r. wsparliśmy inicjatywy organizacji CHOOOSE kwotą bliską 25 000 zł, kompensując tym samym ślad węglowy, który wygenerowali nasi pracownicy podczas podróży służbowych i użytkowania służbowych aut.
Systematycznie wymieniamy też służbowe samochody na hybrydowe, co powoduje zmniejszenie produkcji CO2 o ok. 3 000 kg rocznie. Cała energia, jaką zużywa zarówno centrala jak i oddziały Santander Consumer Bank oraz Santander Consumer Multirent, pochodzi z odnawialnych źródeł energii elektrycznej, przez co również zmniejszamy naszą emisję CO2.


Sprawdzam swój ślad węglowy