Dni Elektromobilności w Santander Consumer Mulitrent

Dni Elektromobilności w Santander Consumer Mulitrent

30.10.2023 Aktualności Elektromobilność cieszy się coraz większym uznaniem społecznym i już na stałe wpisała się w nurt nowoczesnej motoryzacji. Jest wyjątkowa, bo łączy aspekty wielu dziedzin, takich jak elektrotechnika, elektronika, automatyka, mechanika oraz informatyka. Właśnie dlatego zorganizowaliśmy dla pracowników i pracowniczek Dni Elektomobilności, podczas których mogli spotkać się z ekspertami i wziąć udział w jazdach testowych wybranych marek!

Elektromobilność dzisiaj to już duża gałąź przemysłu motoryzacyjnego i nowy kierunek edukacyjny kształcący przyszłych inżynierów. Wiemy jak ważne jest szukanie alternatywnych źródeł energii, jak istotne dla przyszłości naszej planety jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz, że innowacyjność w zakresie produkcji pojazdów elektrycznych będzie już tylko nabierać rozpędu. Wiemy też, że edukacja w zakresie elektromobilności jest ważna i nie można jej zaniedbywać, dlatego na początku października zorganizowaliśmy Dni Elektromobilności dla naszych pracowników i pracowniczek. W ramach tego wydarzenia mogli oni wziąć udział w dwóch spotkaniach z ekspertami, podczas których rozmawialiśmy o infrastrukturze dla elektryków, typach ładowarek, a także o ofercie samochodów elektrycznych dostępnych na polskim rynku. Później przyszedł czas na jazdy testowe wybranymi markami samochodów elektrycznych, które cieszyły się dużym powodzeniem.

„To było wyjątkowe wydarzenie, które przybliżyło naszym pracownikom i pracowniczkom temat elektromobilności. Temat bardzo ważny i aktualny, który zajmuje coraz więcej miejsca w dyskusjach publicznych. Cieszę się, że wiele osób wzięło udział w spotkaniach z ekspertami, a jazdy testowe cieszyły się tak dużym powodzeniem. Już planujemy kolejne, podobne inicjatywy na 2024 rok, ponieważ elektromobilność to nasza nowa motoryzacyjna rzeczywistość.” – podsumowuje Konrad Korek, Senior Marketing Manager z Santander Consumer Multirent

Przeczytaj także: