Leasing się opłaca!

Leasing się opłaca!

29.05.2020 Baza wiedzy Popularność usługi leasingu jest coraz większa i powszechniejsza u polskich przedsiębiorców. Wiąże się to z pewnością z korzyściami, m.in. nieobciążaniem zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z tą formą finansowania?

Jak wynika z raportu Związku Polskiego Leasingu, tylko w 2018 roku, firmy leasingowe sfinalizowały transakcje o łącznej wartości 82,6 mld złotych. Dynamika inwestycji finansowanych leasingiem oraz pożyczką leasingową kształtowała się na poziomie +21,8% i była najwyższą z odnotowanych w ciągu 11 lat! Niemal połowę stanowiły pojazdy osobowe, pojazdy dostawcze oraz ciężarowe do 3,5 tony . W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku, polska branża leasingowa sfinansowała kontrakty o łącznej wartości 56,9 mld złotych . Rynek rośnie i już niebawem leasing aut stanie się powszechną usługą, dostępną nie tylko dla przedsiębiorców.

Elastyczny leasing
Elastyczność ustalania wysokości miesięcznych rat jest niepodważalnym atutem leasingu Santander Consumer Multirent. Wiadomo: dziś bez auta jak bez ręki. Przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją działalność często liczą się z każdym groszem, a miesięczny budżet bywa napięty. Stąd pewnie niesamowita popularność leasingu, gdyż raty dostosowywane są do możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Im większy wkład własny i kwota poleasingowego wykupu auta, tym mniejsze raty będzie płaciła firma.
Leasing jest również korzystny podatkowo. Przedsiębiorca podpisuje umowę z firmą leasingującą na nie krócej niż 40% czasu amortyzacji zakupionego auta. Tym samym kupując służbowy samochód i wybierając najkrótszą możliwą opcję leasingu, firma może rozliczyć zakup w kosztach firmy nawet dwa razy szybciej, niż kiedy zostanie zakupiony za gotówkę. To szczególnie korzystne rozwiązanie dla małych firm, które jednorazowo mogą zamortyzować całość kosztu zakupionego pojazdu.

Łatwa dostępność
Leasing jest dobrą alternatywą dla kredytu i abonamentu ratalnego. Pozwala on uzyskać tanie źródło finansowania, gdyż jest on oprocentowany zazwyczaj korzystniej od pożyczki. Przez to, że (zgodnie z umową) przez cały czas spłacania rat właścicielem pojazdu jest firma leasingowa, to wymagania, jakie musi spełnić osoba starająca się o leasing są mniej restrykcyjne niż w przypadku innej formy finansowania.

Wsparcie w trudnych chwilach
Leasing często wiąże się z pełnym pakietem ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczenie OC, AC, NNW oraz assistance to niezbędne minimum. Często przedsiębiorcy wykupują jeszcze ubezpieczenie GAP czy LIFE. W nieprzewidzianych sytuacjach przedsiębiorca będzie miał pełną ochronę – samochodu oraz swojego życia i zdrowia.

Skorzystaj z usług profesjonalistów
Ważne jest aby na partnera finansującego firmowy samochód wybrać sprawdzoną firmę, posiadającą duże doświadczenie w tej dziedzinie, jak Santander Consumer Multirent. Zrób kolejny krok na drodze rozwoju swojego przedsiębiorstwa!

Zadzwoń pod numer 71 330 96 96 i porozmawiaj z doradcą na temat oferty finansowania Santander Consumer Multirent.

Przeczytaj także:
 Wspieramy walkę z koronawirusem

Wspieramy walkę z koronawirusem

04.05.2020 Aktualności Santander Consumer Multirent włącza się do walki z koronawirusem finansując zakup środków ochrony dla szpitala jednoimiennego - Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Jerzego Gromkowskiego we Wrocławiu przy ulicy Koszarowej Czytaj więcej