Rośnie popularność kamperów.  Mamy ofertę na ich finansowanie!

Rośnie popularność kamperów. Mamy ofertę na ich finansowanie!

22.04.2021 Aktualności Wzrost zainteresowania kamperami jest widoczny mniej więcej od 2018 roku. Rynek ten zyskał dodatkowo na pandemii koronawirusa, ponieważ klienci zaczęli częściej szukać sposobów na bezpieczne podróżowanie. A Santander Consumer Multirent proponuje skorzystanie z leasingu na kampery.

Jak wybrać kamper?

Nowy kamper to przeciętnie wydatek rzędu 250 – 350 tys. zł, a używany ok. 60 – 90 tys. zł. Nie są to małe kwoty, dlatego przed zakupem warto upewnić się, czy pojazd na pewno spełnia nasze wymagania. Jedną z pierwszych rzeczy jakie należy sprawdzić jest liczba foteli oraz miejsc do spania. Następnie należy zastanowić się nad warunkami atmosferycznymi, w których zamierzamy podróżować. Jeśli chcemy korzystać z kampera w sezonie letnim, samochód powinien posiadać dobrą wentylację, a najlepiej klimatyzację. Z kolei, jeśli chcemy korzystać z niego zimą, kamper powinien być wyposażony w ogrzewanie, podwójne szyby oraz izolację termiczną. 

Tym co warto skontrolować jest również waga pojazdu bez żadnego ładunku. W ten sposób będziemy wiedzieć, ile zapasowych kilogramów ładunku pozostało dla pasażerów, wody i bagaży. Jest to szczególnie istotne ze względu na to, że posiadając prawo jazdy kat. B można podróżować kamperem do 3,5 tony, natomiast na cięższy pojazd wymagana jest już kategoria C.

Biorąc pod uwagę wysokie koszty nabycia kampera, warto skorzystać z opcji finansowania leasingiem, a dodatkowo wynajmować pojazd, wtedy, kiedy z niego nie korzystamy. Średnia cena wynosi 400-500 zł za dzień wynajmu. Zarobione w ten sposób pieniądze można przeznaczać na spłatę rat leasingowych.

Jakie są warunki leasingu w Santander Consumer Multirent?

Warunki zależą od sposobu rejestracji pojazdu. Jeśli klient chce zarejestrować swój kamper jako pojazd osobowy lub dostawczy, musi liczyć się z wpłatą własną od 10 proc. wartości oraz 24 – 60 miesięcznym okresem leasingowania, przy możliwości zastosowania tzw. podwyższonego RV. Natomiast, kiedy zdecyduje się na rejestrację kampera jako pojazdu specjalnego, okres leasingu wyniesie od 35 do 60 miesięcy, a pozostałe warunki pozostaną bez zmian. Podwyższone RV, czyli wysoka wartość wykupu, wiąże się z dodatkowymi korzyściami w postaci mniejszych rat i niższej kwoty transakcji.

W Santander Consumer Multirent dajemy możliwość leasingu kamperów nowych, używanych czy zarejestrowanych przez dealerów jako demonstracyjne. W przypadku klientów, którzy chcą podnajmować kamper, konieczne jest uzyskanie zgody firmy leasingowej na to, żeby pojazdem mogła kierować osoba trzecia oraz wykupienie specjalnego ubezpieczenia, które przewiduje taką ewentualność. 

Co jeszcze daje leasing kampera w Santander Consumer Multirent?

Klienci mogą skorzystać z karty paliwowej oferującej szereg korzyści, takich jak szybkie i bezgotówkowe płatności za zakupy i usługi czy atrakcyjne limity transakcji. Po więcej informacji zapraszamy na: https://www.scmultirent.pl/uslugi/karta-paliwowa
 

Przeczytaj także: