Wspieramy innowacyjny projekt z obszaru elektromobilności

Wspieramy innowacyjny projekt z obszaru elektromobilności

16.10.2023 Aktualności Nawiązaliśmy współpracę z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu LEM Wrocław, który działa w obszarze innowacyjnych projektów z obszaru elektromobilności. Młodym inżynierkom i inżynierom budującym pojazdy elektryczne oferujemy wsparcie finansowe, jednak nasza współpraca ma także wymiar edukacyjny. Chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie LEM i naszej współpracy? Jeśli tak, więcej szczegółów czeka na Was w dalszej części artykułu.

Wspieramy rozwój elektromobilności dzięki współpracy z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych z Politechniki Wrocławskiej. Organizacja studencka zajmuje się konstrukcją elektrycznych pojazdów, wykorzystując autorskie rozwiązania oraz nowe technologie. W ramach projektu LEM Wrocław, w którym jest ponad 60 studentów i studentek działających w kole Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej, powstało już 8 unikalnych konstrukcji elektrycznych jednośladów. Młodzi inżynierowie zbudowali właśnie kolejny szosowy motocykl „na prąd” – LEM Tachyon.

Świat kieruje się w stronę elektromobilności. Obserwujemy to i chcemy wspierać te działania, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu LEM Wrocław. Staje się to coraz ważniejsze w świetle obecnej sytuacji sektora automotive m.in. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE braku możliwości rejestracji w krajach Unii Europejskiej nowych pojazdów z silnikiem spalinowym z początkiem 2035 roku.

Współpraca z kołem naukowym, poza aspektem finansowym, ma także wymiar edukacyjny. W październiku planujemy wraz z młodymi inżynierkami m.in. wspólny webinar poświęcony roli kobiet w elektromobilności.

Przeczytaj także: