Wspieramy lokalne społeczności, poprzez edukację sportową dzieci.

Wspieramy lokalne społeczności, poprzez edukację sportową dzieci.

27.07.2022 Aktualności Wspieramy młodych sportowców z UKS Koral Wrocław! Młodzi ludzie to nasza przyszłość. To, jak ją zbudują, zależy m.in. od tego, co będą wiedzieć, jakie będą mieć umiejętności i pasje, jakie doświadczenia doprowadzą ich do dorosłości oraz czy i jak będą chcieli rozwijać siebie i swoją rzeczywistość. I to właśnie dlatego chcemy wspierać młodzież, która wie czego chce oraz ma determinację i energię, żeby swoje marzenia realizować. Wybraliśmy klub sportowy UKS Koral Wrocław, działający przy Szkole Podstawowej nr 50 – lokalną drużynę, która za każdym razem, gdy wychodzi na boisko, oddaje serce swojej grze.

Dlaczego wspieramy UKS Koral Wrocław?

Wiemy jak ważny jest rozwój pasji, zdrowe współzawodnictwo i zespołowość, dlatego wspieramy całą społeczność klubu – a to łącznie prawie 140 dzieci! Klub ma wielu utalentowanych, młodych sportowców, którzy odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej w minisiatkówce, a drużyna z UKS Koral Wrocław jest aktualnym Mistrzem Polski Młodzików. W lipcu młodzi sportowcy mieli okazję sprawdzić swoje siły na zawodach KINDER Joy of moving w Gliwicach. To właśnie ten sportowy potencjał chcemy wspierać i umożliwiać dzieciom wyjazdy na zawody i dalszy rozwój sportowej kariery.

„Z dumą obserwuję osiągnięcia drużyn z Klubu UKS Koral Wrocław i bardzo cieszę się, że możemy ich wspierać w dążeniach do kolejnych sukcesów. Małym klubom trudniej jest pozyskać sponsorów, a potencjał drzemiący w młodych sportowcach trzeba nieustannie rozwijać i weryfikować poprzez wyjazdy na zawody. Wspieranie lokalnej społeczności jest bardzo ważne, bo możemy dzięki temu zmieniać rzeczywistość wokół nas i otworzyć komuś drzwi do zawodowej kariery sportowej” – komentuje Marek Dwornik, Prezes Zarządu Santander Consumer Multirent.

Jakie są dalsze plany ambitnych sportowców?

Podopieczni Klubu UKS Koral Wrocław nie spoczywają na laurach. Mają ambitne cele i zaraz po wakacjach będą się przygotowywać do kolejnych zawodów. W sezonie trenują codziennie, biorą udział w zawodach szkolnych, Volleymanii, KINDER Joy of moving oraz są w lidze młodzików. Ich upór w dążeniu do wyznaczonych celów oraz pasja, z jaką grają, są godne podziwu.

Trzymamy kciuki za UKS Koral Wrocław i życzymy kolejnych sukcesów!
 

Przeczytaj także: