Wszystkie kolory pomagania

Wszystkie kolory pomagania

22.05.2023 Aktualności

W publikacji Wspieramy podopiecznych Fundacji „Zobacz mnie”!, możecie przeczytać o wsparciu Santander Consumer Multirent dla Fundacji „Zobacz mnie”. Jesteśmy dopiero na początku naszej wspólnej drogi, ale uruchomiliśmy już wiele inicjatyw, które przybliżają nas do celu jakim jest zwiększenie wsparcia dla fundacji poprzez zaangażowanie naszych pracowników i pracowniczek. Co już zrobiliśmy?

Uruchomiliśmy Akcję „Kolorowe skarpetki”
21 marca to szczególny dzień, nie tylko ze względu na to, że to pierwszy dzień wiosny. Od 2005 roku 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Każdego roku organizowane są wtedy akcje społeczne, uświadamiające z jakimi wyzwaniami mierzą się każdego dnia osoby z trisomią 21. Z tej okazji uruchomiliśmy dla naszych pracowniczek i pracowników specjalną Akcję „Kolorowe skarpetki”, które są symbolem podkreślającym niedopasowanie społeczne i genotypowe osób z zespołem Downa. Nasze pracowniczki i pracownicy, którzy wzięli udział w akcji, za wsparcie dla fundacji otrzymywali parę kolorowych skarpetek. Dzięki tej inicjatywie konto fundacji zostało zasilone kwotą 2 165 PLN! 

Wzięliśmy udział w warsztatach rękodzieła 
30 marca wspólnie z podopiecznymi Fundacji „Zobacz mnie” wzięliśmy udział w warsztatach rękodzieła! Spotkanie rozpoczęliśmy wszystkimi zmysłami, kiedy animatorki zajęć edukacyjnych przeniosły nas do leśnego świata. Poznaliśmy zapachy lasu, które wspólnie odgadywaliśmy, a także dźwięki wydawane przez leśne zwierzęta. Spróbowaliśmy także leśnych przysmaków, takich jak pesto z pokrzywy. Łącząc walory rozrywkowe i edukacyjne, fundacja zapewniła dzieciom wspaniały, wspólny czas, a nam umożliwiła poznanie podopiecznych fundacji oraz ich opiekunów. Na koniec spotkania, przygotowaliśmy wspólnie nasze małe działa sztuki na Kiermasz Wielkanocny.

Zorganizowaliśmy webinar dla pracowniczek i pracowników 
3 kwietnia zorganizowaliśmy dla naszych pracowniczek i pracowników webinar z kierownictwem i podopiecznymi fundacji. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się więcej o trisomii 21, szerokiej działalności fundacji oraz mieliśmy okazję porozmawiać z rodzicami podopiecznych fundacji o ich codziennych wyzwaniach. 

Wzięliśmy udział w  Kiermaszu Wielkanocnym zorganizowanym przez Santander Consumer Bank
5 kwietnia, we Wrocławiu i w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Kiermasz Wielkanocny, podczas którego można było wesprzeć fundację. Wystarczyło wybrać fant z kiermaszowego stołu i dołożyć swoją cegiełkę na działalność fundacji. Na kiermaszu pojawiły się także przygotowane wspólnie prace podczas warsztatów rękodzieła. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowniczek i pracowników zebraliśmy dodatkowo 4 350,24 PLN dla podopiecznych fundacji. To nasz wspólny, wielki sukces!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia, które już projektujemy. Chcemy pomagać razem, bo razem możemy znacznie więcej!
 

Przeczytaj także: